„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Ruszyła VI edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego
„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

15 września 2018 r. na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl rozpoczęła się internetowa rejestracja szkół do VI już edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990).

Konkurs adresowany jest do uczniów klas drugich liceów oraz uczniów klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych czteroletnich znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Jest przedsięwzięciem, które w wyjątkowy sposób ma zachęcić młodych ludzi do pogłębienia wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski. Edukacja oraz promowanie wiedzy historycznej należą do priorytetowych obszarów działalności organizatora konkursu, czyli Fundacji Centrum Solidarności w Gdańsku.

Czytaj więcej: „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Informacja

W związku ze zmianą nazwy szkoły, trwają prace nad nową witryną, za powstałe utrudnienia przepraszamy.