Wycieczka dydaktyczna

Dnia 12.01.2018r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do SPECJALISTYCZNEGO CENTRUM STOMATOLOGICZNEGO ALL – DENT mieszczącego się przy ul. Legionowej w Białymstoku. Młodzież I roku kierunku kształ. Higienistka stomatologiczna miała możliwość:

• Poznania podstawowej konstrukcji różnych aparatów rtg;
  • Przećwiczenia przygotowania pacjentów do wykonywania zdjęć punktowych, panoramicznych, cefalometrycznych i tomografii stożkowej;
  • Zapoznania się z systemem zdjęć cyfrowych;
  • Podstawowej analizy zdjęć rtg
  • Zapoznania się z archiwizacją dokumentacji rtg oraz możliwością elektronicznego przesyłania zdjęć do gabinetu stomatologicznego.

Dziękujemy mgr Iwonie Adamiuk za wsparcie dydaktyczne oraz za zainteresowanie zawodem technika elektroradiologa.

Organizator wycieczki mgr Ewa Kozłowska

Olejki eteryczne.

Prezentacja z firmy doTerra na temat olejków eterycznych. Uczestnicy: uczniowie kierunków technik usług kosmetycznych oraz technik farmaceutyczny.

Pasta cukrowa

Usuwanie zbędnego owłosienia pastą cukrową przeprowadzone przez Aurę. Uczestnicy: uczennice I i II roku kierunku technik usług kosmetycznych. Opiekunowie: I.Wasilewska, A.Jaszczuk, T.Pereświet-Soltan

Higiena i zapobieganie zakażeniom

18 grudnia 2017r klasy I i II w zawodzie technik usług kosmetycznych oraz klasa I - higienistka stomatologiczna uczestniczyły w szkoleniu "Higiena i zapobieganie zakażeniom w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej". Oprócz zagadnień związanych z dezynfekcją i sterylizacją uczennice mogły przekonać się i sprawdzić czy właściwie przeprowadzają dezynfekcję rąk przed zabiegiem.

TECHDENTAL FORUM

Dnia 16 grudnia 2017 uczniowie I i III semestru Technik dentystyczny pod opieką Andrzeja Jankowskiego uczestniczyli w TECHDENTAL FORUM zorganizowanym przez firmę ROKO Dental Systems.