SPOTKANIE NA TEMAT PROFILAKTYKI HIV I AIDS

Dnia 21.02.2017r odbyła się prelekcja zorganizowana przez przedstawicieli SANEPID-u skierowana do młodzieży z internatu dotycząca profilaktyki HIV/AIDS.

Podczas spotkania prowadzące przedstawiły analizę zebranych danych dotyczących zwiększającej się liczby nosicieli wirusa HIV, zarówno w Polsce jak i na świecie. Podkreśliły także, iż pomimo takiej sytuacji nakłady państwa przeznaczone na profilaktykę HIV i AIDS z roku na rok są coraz mniejsze.

W dalszej części prelekcji uczestniczki dowiedziały się w jaki sposób może dojść do zakażenia wirusem HIV, jakie są drogi zakażenia i co należy zrobić jeśli nastąpiła sytuacja narażająca na zakażenie. Młodzież została także poinformowana o możliwości zrobienia bez skierowania bezpłatnego i anonimowego testu na obecność wirusa HIV jeśli wystąpiły zachowania ryzykowne i gdzie można przeprowadzić takie testy.

Na zakończenie obecne na prelekcji mieszkanki wzięły udział w konkursie z nagrodami.