XXXVI PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ

W dniach 28.03 – 29.03 2017r. zostały przeprowadzone rozgrywki dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły w ramach Sportowej Wiosny 2017. Drużyna Internatu zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i cieszymy się pięknym pucharem.

KONKURS CZYTELNICZY

21 marca 2017r. o godz. 19.30 został przeprowadzony w internacie Konkurs Czytelniczy w ramach realizacji jednego z priorytetów polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. W konkursie wzięły udział 4 drużyny reprezentujące każde piętro. Każda drużyna liczyła 4 osoby. Dziewczęta musiały zmierzyć się z pytaniami z dziedziny literatury, wiedzy ogólnej o książce, mogły wykazać się kreatywnością i talentem recytatorskim. Po podliczeniu punktów jury, w skład którego weszli: pani kierownik internatu, trzech wychowawców oraz trzy przedstawicielki młodzieży, przyznało pierwsze miejsce reprezentantkom piętra II, mieszkanki piętra III otrzymały miejsce drugie, drużyna z piętra IV – miejsce czwarte, a z piętra V – miejsce III. Uczestniczki konkursu otrzymały nagrody pozyskane od sponsorów - Fundacji ,, INNA STRONA SWIATA’’, Firmy PROMOSTAL, Firmy SAINT-GOBAIN.

SPOTKANIE NA TEMAT PROFILAKTYKI HIV I AIDS

Dnia 21.02.2017r odbyła się prelekcja zorganizowana przez przedstawicieli SANEPID-u skierowana do młodzieży z internatu dotycząca profilaktyki HIV/AIDS.

Podczas spotkania prowadzące przedstawiły analizę zebranych danych dotyczących zwiększającej się liczby nosicieli wirusa HIV, zarówno w Polsce jak i na świecie. Podkreśliły także, iż pomimo takiej sytuacji nakłady państwa przeznaczone na profilaktykę HIV i AIDS z roku na rok są coraz mniejsze.

W dalszej części prelekcji uczestniczki dowiedziały się w jaki sposób może dojść do zakażenia wirusem HIV, jakie są drogi zakażenia i co należy zrobić jeśli nastąpiła sytuacja narażająca na zakażenie. Młodzież została także poinformowana o możliwości zrobienia bez skierowania bezpłatnego i anonimowego testu na obecność wirusa HIV jeśli wystąpiły zachowania ryzykowne i gdzie można przeprowadzić takie testy.

Na zakończenie obecne na prelekcji mieszkanki wzięły udział w konkursie z nagrodami.

WIECZÓR WIGILIJNY

15 grudnia 2016r. mieszkanki internatu spotkały się na uroczystej kolacji wigilijnej. Wspólnie z Dyrekcją Szkoły, Radą Wychowawczą Internatu oraz przedstawicielami Rady Pedagogicznej obejrzano przedstawienie ,, Żeby człowiek był człowiekiem”, przygotowane podczas zajęć teatralnych z młodzieżą. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego podzielono się opłatkiem. Podczas składania życzeń padło wiele ciepłych i serdecznych słów, nie zabrakło wzruszeń i uścisków. Następnie delektowano się pysznymi daniami wigilijnymi przygotowanymi przez panie kucharki. Po zakończonym posiłku był czas na wspólne śpiewanie kolęd i rozmowy.