Erasmus +

erasmus logoSzkoła Policealna Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku realizuje Projekt „Beauty&Health Massage – technicy SP1OZ jadą na staż” w ramach programu Erasmus+ w Akcja kluczowa K1 – Mobilność edukacyjna, typ akcji KA102 – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

W ramach Projektu 16 uczniów klas II kierunku technik masażysta oraz technik usług kosmetycznych mają szansę wyjechać na 3-tygodniowy staż do Kłajpedy (Litwa). Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poszerzą swoje doświadczenie zawodowe, zwiększą szansę na zatrudnienie na rynku europejskim oraz będą rozwijać swoje umiejętności językowe. Biorąc udział w Projekcie uczniowie mają zapewnione:

• zajęcia przygotowawcze (językowe, kulturowe, pedagogiczne),
  • ubezpieczenie zdrowotne podczas pobytu,
  • zakwaterowanie i wyżywienie,

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności poprzez mobilność edukacyjną u uczniów Szkoły Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w Projekcie proszeni są o złożenie formularza zgłoszeniowego wraz z deklaracją oraz oświadczeniem do Biura Projektu, które znajduje się w bibliotece szkolnej do 24 listopada br.

Pobierz plakat

Pobierz regulamin

Pobierz formularz

Pobierz deklaracja

Pobierz oświadczenie

Dnia 8.12.2017r zebrała się Komisja Rekrutacyjna Projektu „Beauty&Health Massage – technicy SP1OZ jadą na staż”. Wyniki rekrutacji: Protokół Komisji Rekrutacyjnej (pdf)

Spotkanie osób zakwalifikowanych do projektu odbędzie się 11.12.2017r o godz. 13.30 w sali nr 27 na ul. Ogrodowej 23.

Dnia 11 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach projektu Erasmus+ "Beauty&Health Massage - technicy SP1OZ jadą na staż". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, biorący udział w mobilności zagranicznej, opiekunowie, Dyrekcja Szkoły oraz kadra zarządzająca projektem.

Poruszano kwestie informacyjne o projekcie, wyjeździe, regulaminie uczestnictwa, otrzymywanym wsparciu. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak korzystać z platformy OLS, a także mieli okazję do uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dziękujemy za obecność i czekamy na następne spotkania.

szkolenie kulturowe

Spotkanie z przygotowania kulturowego do zagranicznych staży w Kłajpedzie

W dniu 17.01.2018r. odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „Beauty&Health Massage -technicy SP1OZ jadą na staż” w ramach przygotowania kulturowego (5 godzin). W związku z tym, że staże uczniowie odbywać będą w salonach SPA, salonach masażu i salonach kosmetycznych na Litwie jest to działanie niezbędne, aby uczniowie mogli łatwiej odnaleźć się w nowych dla nich warunkach pracy i nauki.

Projekt zagranicznych staży realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podczas spotkania Partner zagraniczny zapoznał uczniów, wyjeżdżających na staż z:

-informacjami o Litwie i Kłajpedzie,

-specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku,

-propozycjami miejsc staży w Kłajpedzie,

-organizacją pracy, wymogami pracodawców,

-ofertą kulturową, z której mogą skorzystać podczas czasu wolnego.